IQDoors
Asistan
Asistan

Yangın Perdeleri

Yangın perdeleri, ısıyı bloke etmek amacıyla yapının bir elemanı olarak pasif sistem şeklinde kullanılmaktadır. Daha fazla

Teknik Özellikler

Paylaş

       Yangın perdeleri, ısıyı bloke etmek amacıyla yapının bir elemanı olarak pasif sistem şeklinde kullanılmaktadır. İki tarafı silikon kaplı ve içinde çelik ipler bulunan fiber malzemeden üretilen perdeler, yangının bir bölgeden başka bir bölgeye geçmesini engellemede kullanılan bir perde sistemidir.

          Özel kumaşı sayesinde uzun sürelere kadar yüksek ısıyı tutarak, rahat hareket ve mücadele kolaylığı sağlamaktadır. Mevcut yangın algılama sistemine entegre edilebilen perdeler, tehlike anında otomatik olarak çalışmaya başlarlar. Yangın perdeleri, dumanın ve ısının kontrol altına alınması, bloke edilmesi, kaçış yollarına giden koridorların can emniyeti açısından temiz tutulması, yangın yönetmeliğimize göre güvenli bölgeler yaratılması maksatları için kullanılmaktadır. Yatay ve düşey olarak çalışan yangın perdeleri mevcut olup, mimariye ve tasarıma da önem verilerek montajları yapılmaktadır. Düşey çalışan bir yangın perdesi yangın kapısı olarak da kullanılmakta ve son yıllarda özellikle hastane, öğrenci yurtlarında ve evlerde tercih edilmektedir.

 

Yukarı